7 błędów, które popełniamy pozycjonując stronę internetową

błędy w pozycjonowaniuOto pierwsza część artykułu, który prezentuje najczęściej popełniane błędy, związane z pozycjonowaniem witryn internetowych. Są to niby drobne szczegóły, ale przy tak wyczulonych algorytmach, jakie obecnie posiadają wyszukiwarki, nawet najmniejszy błąd może kosztować nas bardzo wiele. Na przykład utratę dotychczasowej pozycji strony, bądź też jej całkowite usunięcie! Oto lista błędów, których nie wolno nam popełnić:

Błąd Numer Jeden: Zbyt popularne słowa, bądź frazy kluczowe

Jeśli ktoś jest nowy w branży SEO, lepiej, żeby nie próbował pozycjonować stron internetowych poprzez generowanie treści z zawartością słów kluczowych oraz kluczowych fraz. Dlaczego? Ponieważ trzeba to robić w bardzo umiejętny sposób, aby wyczulone wyszukiwarki nie nabrały żadnych podejrzeń co do treści naszej strony i nie postanowiły jej umieścić na końcu listy rankingowej wyświetleń wyszukiwania.

Błąd Numer Dwa: Wykonywanie kopii innych stron, bądź innych serwisów

Dlaczego jest to tak istotne? Ponieważ duplikowanie treści jest surowo karane. Nie możemy bezprawnie kopiować innych tekstów!

Błąd Numer Trzy: Przeładowanie domeny słowami kluczowymi

Domena musi być krótka i z końcówką „.pl”. Jeśli chcemy, by zawierała słowa kluczowe, zdecydujmy się na jedno, lub góra dwa takie wyrazy. W przeciwnym wypadku będzie bardzo podejrzana dla wyszukiwarek. Przykładem może być blog o e-biznesie: ebiznesy.pl. To właśnie te główne słowa są wpisywane do wyszukiwarki i to one kierują użytkowników o konkretnych linków.

Błąd Numer Cztery: Zbyt szybkie zdobywanie linków

O co tu chodzi? O to, że gdyby ktoś nie próbował pozycjonować swojej strony w sposób sztuczny, przyrost linków byłby raczej powolny. Jeśli chcemy, by nasza strona sprawiała naturalne wrażenie, nie możemy zbyt szybko generować tego przyrostu – będzie to wyglądało na nieuczciwe.

błędy w seoBłąd Numer Pięć: Pozycjonowanie strony bez jej wcześniejszej optymalizacji

Trzeba pamiętać, by zachować wspomnianą kolejność. Nigdy nie należy zaczynać od pozycjonowania strony. Pierwsza musi być jej odpowiednia optymalizacja.

Błąd Numer Sześć: Zamieszczenie tej samej treści na domenie z „www” i bez

Gdy dokonujemy zakupu domeny, otrzymujemy w zamian dwie – jedna posiada początek „www”, a druga nie. Wiele osób na obu tych domenach zamieszcza te same treści. Jest to duży błąd, ponieważ wyszukiwarki w typie Google uznają te dwie domeny za skrajnie różne! Jeśli nie chcemy otrzymać kary za duplikowanie treści – pamiętajmy o wykonaniu przekierowania 301. Sprawia ono, że mamy dwie domeny, ale ten sam serwis. Sprawdzić można wpisując takie oto przykładowe linki: www.ebiznesy.pl oraz ebiznesy.pl.

Błąd Numer Siedem: Umieszczenie tekstu na dole w kodzie strony Dla Google główną rolę ogrywa góra strony. To, co zostanie umieszczone w jej dolnej części ma dużo mniejsze znaczenie.